Stomatologická souprava A-dec 500

Stomatologická souprava A-dec 500

Stomatologická souprava A-dec 500 je spojením modernizovaného křesla s panelem nástrojů (unitem), který se pohybuje na rameni otočném kolem pacienta, takže dovoluje pohodlné ošetření z levé i z pravé strany pacienta a rovněž handicapované pacienty.

Plivátkový blok nesený křeslem je otočný o více jak 180 stupňů a je v něm integrován i odlučovač amalgámu s motoricky poháněnou centrifugou. Dentální světlo je umístěné na otočné tyči s třemi stupni volnosti nastavení a rovněž umožňuje ošetření z obou stran i handicapovaného pacienta přímo na vozíčku.

Základna stomatologické soupravy lze nastavit bez reinstalace soupravy

Křeslo s inovovaným tvarem základny umožňuje pohodlný přístup k pacientovi jakož i lepší možnost ošetření imobilního pacienta či pacienta na lůžku. Upravený tvar sedáku a opěrky zad zlepšuje přístup k sedícímu pacientovi ze předu i ze strany.

07m287_150.jpgTenký profil opěrky dovoluje pohodlné ošetření ležícího pacienta s dostatečným prostorem pod trupem pacienta pro nohy lékaře. Opěrky rukou jsou polohovatelné ve třech pozicích. Pozice pro pevnou oporu pro pacienta, sklopení do pozice kdy opěrky rukou jsou uloženy v úrovni křesla a pozice odklopení opěrky směrem od pacienta.

Opěrky lze i zcela odmontovat. Velmi variabilní opěrka hlavy s paměťovým efektem je lehce ovladatelná jednou rukou a svou pohyblivostí umožňuje ošetření ležícího či sedícího pacienta jakož i imobilního pacienta přímo na vozíčku s dokonalou fixací hlavy.

Křeslo je vybaveno bezpečnostními spínači, které při najetí na překážku při pohybu dolů zastaví pohyb s následným povyjetím křesla pro uvolnění překážky. Křeslo je vybaveno pozvolným rozjezdem při pohybu dolů a dozadu pro větší komfort pacienta.

07m288_150.jpgJe zde i řešeno zachování virtuální osy pacienta při pohybu z ležící do sedící polohy. Křeslo lze vytáčet do stran v horizontální rovině a má 8 paměťových míst pro uložení přednastavených poloh např. Trendeleburgova poloha, vyplachovací poloha s následným návratem do pracovní pozice.Výška pracovního zdvihu křesla 34,5 – 80 cm. Hydraulický systém umožňuje tichý pohyb s velkou nosnosti (180 kg)

Křeslo lze jednoduše ovládat ze tří míst – ruční ovladač lékaře, nožní ovladač lékaře, ruční ovladač sestry.
Polstrování křesla je anatomicky tvarované, navržené podle tlakových map pro pohodlné ošetření, bezešvé a hladké pro jednoduché hygienické udržování, mechanicky i chemicky odolné.

Nástrojový panel na mobilním ramenu s instrumentačním stolkem má na straně lékaře 5 pracovních pozic.

Nosné rameno přístrojového panelu na otočném kloubu má dostatečný rozsah pohybu, který umožňuje ošetřování z pravé a levé strany i hendikepovaných pacientů.

Nástroje na panelu (koncovky) lze plynule regulovat pomocí nožního ovladače. Unit je dostupný v horním i dolním provedení zavěšení hadic. Horní vedení hadic je výkyvné i do stran pro lepší dosah k pacientovi, má nastavitelný zpětný tah hadic.

05m027_150.jpg 500d001_150.jpg 500d007_150.jpg 500d004_150.jpg 500d008_150.jpg 500d012_150.jpg

Spodní vedení hadic umožňuje pohodlné zavěšení koncovek do polohovatelných držáků. Hadice mají hladký povrch s vnitřní antibakteriální úpravou. Unit má celistvý hladký povrch odolný proti desinfekčním prostředků.

Celý unit je výškově stavitelný pomocí pneumatické brzdy s dostatečnou aretací pro používání nástrojového stolku.

Na přístrojovém panelu je fóliový ovládací panel s grafickým displejem a paměťovými místy pro nastavení křesla, otáček mikromotoru, ováldání oplachu plivátka, plnění kelímku, ovládání chlazení koncovek voda/vzduch/spray, ovládání světla s přepínáním intenzit. Kvalita chladícího spreje lze nastavit pro každou koncovku nezávisle.

Paměťová místa lze nastavit nezávisle pro dva lékaře. Z ovládacího panelu lze spínat i externí elektrické přístroje.

571l001_72.jpg571l003_72.jpg500cf31_72.jpg   500cf06_72.jpg

Otočný blok plivátka o více jak 250°. Možnost jednoduchého přetočení celého bloku plivátka z levé na pravou stranu.

Porcelánové plivátko otočné před pacienta, nastavitelné množství vody do skleničky a do plivátka, režim automatického, manuálního nebo proplachovacího cyklu.

5580_541_150.jpgKonstrukce plivátka splňuje normu EN 1717, je snadno udržovatelé, stálobarevné a chemicky odolné.

V plivátkovém bloku je integrován odlučovač amalgámu plivátkový ventil s ventilem volby místa Durr.

Asistentská instrumentace je umístěna na polohovatelném rameni s dostatečným dosahem pro všechny požadované způsoby ošetření. Obsahuje odsliňovačku, výkonnou savku, vícefunkční stříkačku. Zde je umístěn i ovládací panel funkcí křesla, světla a plivátka a instrumentační stolek.

Světlo moderní konstrukce s maximálním dosahem ramene, nastavením ve třech stupních volnosti pro perfektní nasvícení požadované oblasti. Tři stupně intenzity osvětlení 24 000 lx, 20 000 lx a 8 000 lx pro práci s fotokompozity. Teplota chromatičnosti 5 000 K odpovídá ve všech třech stupních barvě denního světla.
Možnost nastavení automatického vypnutí při výstupní a vyplachovací pozici.

Eliminace infračerveného světla pomocí filtru na parabole snižuje tepelný výkon směrem k pacientovi.

Náhradní žárovka je přímo u světla a je jednoduše vyměnitelná s dlouhou životností.

EveryDent > Produkty > Stomatologické soupravy A-dec > Stomatologická souprava A-dec 500
Loading...

Stomatologické soupravy A-dec

Loading...

Stomatologické soupravy A-dec

Společnost EveryDent poskytuje širokou paletu přístrojů na vybavení zubní ordinace. Na veškeré přístroje od níže zmíněných firem poskytuje EveryDent záruční a pozáruční servis včetně provádění preventivních technicko-bezpečnostních zkoušek (PBTK).

kontaktujte nás

Extaro 300

CJ-optik

Vatech

Sternweber

Kontaktujte nás